Posty

Healthy bites, organic + vegan bistrot w Atenach

Obraz
To było moje pierwsze zetknięcie się z knajpką - bo raczej restauracją tego nazwać nie można - która serwuje dania wegańskie i wegetariańskie oparte na produktach wyłącznie ekologicznych. Lokal oferuje w swoim menu szeroki wachlarz ciekawych i interesujących dań i napoi w rozsądnych cenach. Można tu zjeść zarówno śniadanie, obiad, jak i deser. Zorganizowany japoński bufet, w którym uczestniczyłam w dniu 27.01 w lokalu HEALTHY BITES był dla mnie miłym zaskoczeniem. Koszt 15 euro od osoby, a w skład dań wchodziła zupa, makarony, sałatka, pitakia i oczywiście różnego rodzaju sushi, przystawki, sosy i inne dodatki. Można było jeść, tyle ile się zapragnęło. Jedyne "ale" to to, iż lokal jest mały i ciasny na organizowanie tego rodzaju bufetów, gdyż zainteresowanie jest duże, a miejsca trochę brak... Jednak atmosfera, czystość, miły personel i smaczne potrawy rekompensują ten minus... Bistrot został otwarty w 2017 i jak na dzień dzisiejszy cieszy się dużą popularnością i u...

Syros - wyspa dwóch wzgórz

Obraz
Syros to wyspa należąca do archipelagu Cyklad. Jest skalista i posiada dwa bliźniacze wzgórza: Wrondado i Ano Syros. Pierwszą zamieszkują mieszkańcy wyznania prawosławnego, zaś drugą zajmują katolicy. Pomimo różnic religijnych, ludność wyspy żyje w pełnej zgodzie i razem obchodzą Święta Wielkanocne. Stolicą wyspy jest Ermupolis, a jej główną atrakcją plac Miauli, na której znajdują się perły architektury. Jego cała powierzchnia wyłożona jest marmurem, zaś palmy, kawiarnie i restauracje wokół niego dają schronienie przed słońcem. Wszystko to spowodowało, że miejsce jest nazywane głównym salonem miasta, a samo miasto zostało uznane za narodowy zabytek. Na placu widać też klasyczny Ratusz zaprojektowany przez Niemca Ernesta Zillera. Główną ulicą miasta Ermupoli najlepiej przejść się późnym popołudniem. Znajduje się tutaj deptak z wieloma sklepami, gdzie można spokojnie wybrać się na terapię zakupową. Jednym z piękniejszych chwil, kiedy odwiedzamy jakieś...

Takie tam blogowanie...

Witam cieplutko 😊 Zaczynam nową przygodę z taki tam blogowaniem. Chcę stworzyć miejsce, gdzie będę mogła podzielić się z Wami moją jedną z pasji, jaką jest podróżowanie i poznawanie ciekawych i interesujących miejsc szeroko rozumianych - miasta, wyspy, małe mieściny, ale też knajpki, restauracje, kluby, centra kulturalno-rozrywkowe itp. Część moich wpisów pojawiło się już na Facebooku w powstałej prze ze mnie grupie: Have a nice time - Athens and Greece. Grupa ma status otwarty, więc zapraszam wszystkich gorąco do czytania i przeglądania. Są tam zawarte miejsca, jak można się domyślić, do zwiedzenia na terenie Aten i Grecji, z racji tego, iż tu zamieszkuję już trochę lat.  😍😍😍